English E-Posta Öğrenci Bilgi Sistemi EBYS
İnşaat Mühendisliği Bölümü
>>Bölüm Başkanının Mesajı

İnşaat Mühendisliği Bölümü personeli ve öğrencileri adına sizlere hoş geldiniz diyorum.

Türkiye’nin doğusunda Erzurum Teknik Üniversitesi’nin bir parçası olarak kurulan İnşaat Mühendisliği Bölümü hedefine bölgesel ve ulusal mühendislik sorunlarının çözümünde ve mühendislik hizmetlerinin kalitesinin arttırılmasında etkin bir rol almayı koymuştur.  Bu amaçla farklı branşlarda akademik kadromuz zenginleştirilmekte, uygulama ve araştırma laboratuvarlarımızın kurulumu sürmektedir.

Genç akademik kadromuz eğitim faaliyetlerinin yanı sıra ulusal araştırma projelerinin yürütülmesi ve bilimsel faaliyetler konusunda oldukça aktif çalışmaktadır. Bölümümüzde öğrenciler teorik olarak aldıkları bilgileri laboratuvarlarda pratik uygulama fırsatını da bulmaktadırlar. Bölümümüzde, lisans ve lisansüstü eğitimi yanında topluma hizmet kapsamında danışmanlıklar yapılıp araştırma çalışmaları da yoğun şekilde devam etmektedir.

Kurulmakta olan ETÜ kampüs alanı ve bölüm binası özellikleri ve imkânlarıyla öğrencilerimize farklı bir öğrencilik hayatı sunmayı vaat etmektedir.

İlginiz ve ETU İnşaata olan desteğiniz için teşekkür ederim.

Bölüm Başkanı

Doç Dr. İlker KAZAZ

Bölüm Başkanının Mesajı

Tarih bize inşaat mühendisliğinin askeri alan dışında direkt halkın refahını artırmaya yönelik kurulduğunu ve geliştiğini öğretmektir.Devam

Bağlantılar

Öğretim üyelerinin ders sayfalarına buradan ulaşabilirsiniz... Devam

Tanıtım